A A+ A++

Grupa artystów z opolskiego teatru Ekostudio wzięła na tapet istotny temat, jakim jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Za pomocą sztuki pokazywali, jak łatwo odwrócić czyjąś uwagę, gdy jest na chodniku albo kieruje samochodem.

ZOBACZ: Ruszyła pierwsza stacja wodorowa na Śląsku. To druga taka w Polsce

Gdy dla pieszych na jednym z opolskich przejść przez ulicę zapalało się zielone światło, artyści wybiegali na pasy i odgrywali fragmenty “Hamleta”, jednej z najbardziej znanych sztuk teatralnych na świecie, autorstwa Williama Szekspira.

Aktorzy ucharakteryzowani na postacie wykreowane przez tego angielskiego dramaturga, korzystając z możliwości krótkiego wejścia na drogę, przykuwali uwagę kierowców oraz przechodniów. Każdorazowo mieli na to zaledwie 15 sekund.

WIDEO: Aktorzy prezentowali Hamleta na ulicy

“Hamlet” na środku ulicy. Aktorzy zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w ruchu

Jak wyjaśnił podkom. Tomasz Kukuła z opolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, mundurowi też brali udział w nietypowym spektaklu. – Akcja miała skłonić kierowców do bezpiecznej, rozważnej i przede wszystkim kulturalnej jazdy. Natomiast pieszych i rowerzystów uwrażliwić na niebezpieczeństwa i zagrożenia, jakie mogą być w ruchu drogowym – objaśniał funkcjonariusz.

ZOBACZ: Australia. Policjant nie chciał znać zakończenia filmu. Zagroził koledze bronią

–  Kultura powinna być wszędzie. Nie tylko w teatrze czy filharmonii. Chcieliśmy zrobić tzw. teatr przejściowy, czyli na pasach, w trakcie zielonego światła, które trwa tylko kilkanaście sekund – dodał Andrzej Czernik dyrektor teatru Ekostudio.

Jest to już kolejna edycja tej teatralno-drogowej akcji. Reporter Polsat News dowiedział się, że w przyszłym roku do inscenizacji ma być wykorzystany polski utwór “Ferdydurke” autorstwa Witolda Gombrowicza.

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKubańskie rytmy – Jazzobranie 2023!
Następny artykułProhibicja na Tauzenie. Co sądzą mieszkańcy? [KOMENTARZ]