Jak informuje Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity, za podwyżkę odpowiada tylko wzrost cen połączeń regionalnych.
Na przykład chcemy odbyć przejazd pociągiem PKP Intercity z Warszawy do Poznania i za tę część przejazdu pasażer zapłaci dokładnie tyle samo ile przed zmianą z 1 lutego, a dalej odbyć przejazd załóżmy do Piły, przesiadając się w Poznaniu i za tę część przejazdu przewoźnika regionalnego ta opłata będzie wyższa. Sumarycznie, czyli ta cena końcowa – jako że to jest wspólny bilet, jeden blankiet – ona będzie oczywiście wyższa. Ta średnia podwyżka wynosi 43%.
Jak jednak wyliczył portal „Rynek Kolejowy”, w sytuacji w której podróżny pokona koleją regionalną odległość (stu dwudziestu) 120 kilometrów, cena biletu może być wyższa nawet o 80%. W przypadku podróży koleją regionalną do 15 kilometrów wzrost ceny może wynieść 33%. Wspólny Bilet to oferta zainicjowana i koordynowana przez PKP Intercity, przy współpracy z przewoźnikami regionalnymi. W naszym województwie są to Koleje Wielkopolskie i Polregio.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS