Czy jest już komercyjne zastosowanie tej technologii?
Ze względu na nasz podstawowy model biznesowy, który opiera się na usłudze dostarczania energii, a nie na sprzedaży technologii jądrowej, jesteśmy w trakcie negocjacji kontraktów na dostawę elektrowni o łącznej mocy ponad 1 GW (tj. 50 jednostek PWR-20), których łączna wartość to ok. 32,5 miliarda dolarów. Szybki sukces komercyjny, jaki odnieśliśmy w Polsce i innych krajach, świadczy o potrzebie prostego, niezawodnego i czystego rozwiązania energetycznego. Dzieje się tak dzięki innowacyjnemu podejściu biznesowemu, a nie a nie innowacyjnej technologii. Ułatwiamy naszym partnerom przemysłowym pozyskiwanie energii, podpisując długoterminowe umowy zakupu energii, które nie wymagają początkowych nakładów kapitałowych, a my zajmujemy się całą resztą, od lokalizacji po eksploatację elektrowni.
Czy jest harmonogram budowy takiego SMR już na świecie? Umowa komercyjna?
Szacujemy, że komercyjna realizacja naszego projektu jest możliwa w ciągu trzech do pięciu lat, w zależności od postępu prac licencyjnych. Aby przyspieszyć harmonogram, zmniejszyć ryzyko dostawy i zwiększyć pewność jakości, nasze elektrownie są w pełni modułowe, produkowane fabrycznie i całkowicie ustandaryzowane.
Rozpoczęliśmy już pełnofunkcjonalne testy produkcyjne, budując moduły demonstracyjne z partnerami produkcyjnymi zarówno w USA, jak i w Polsce, gdzie niedawno prezentowaliśmy się na Forum Biznesu PAIH.
Na jakim etapie jest porozumienie z Eneą? W ubiegłym roku podpisaliście list intencyjny o współpracy…
Naszą polityką jest nieujawnianie szczegółów naszych partnerstw do czasu merytorycznego zdefiniowania działań rozwojowych, ale ściśle współpracujemy z Eneą przy formułowaniu strategii wdrażania i eksploatacji SMR-ów w Polsce*.
Czy rozmawiacie Państwo z innymi firmami w Polsce?
Zgodnie z naszą polityką nie ujawniamy publicznie szczegółów naszych partnerstw, dopóki działania rozwojowe nie zostaną w istotny sposób zdefiniowane. Podpisaliśmy listy intencyjne, w których publicznie zapowiadamy współpracę z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (LSSE) oraz Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (KSSE) w zakresie lokalizacji do dziesięciu lokali w każdej strefie ekonomicznej w celu obsługi rosnącej bazy odbiorcó … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS