Podopieczni Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem wzięli udział w warsztatach integracyjnych zorganizowanych w Filharmonii Kaszubskiej. Uczestnicy podczas pięciodniowych zajęć, które prowadziła Aneta Fittkau, poznali m.in. technikę collage’u i decoupage’u.
Jak mówią rodzice podopiecznych biorących udział w zajęciach, uczestnicy wykazali się kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem podczas wykonywania prac. Tematem jednych z warsztatów były indywidualne dzieła, jak i wspólna praca, a głównym bohaterem był kot, który jak podkreślają członkowie Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem, ma dużo wspólnych cech z autyzmem czy zespołem Aspergera – jest tajemniczy, chodzi własnymi ścieżkami i jest największym indywidualistą.
– Prowadząca zajęcia Aneta Fittkau wprowadziła nas w tajniki ozdabiania metodą decoupage, co pozwoliło nam wykonać piękne prace, z których wszyscy byliśmy bardzo dumni – mówi Arkadiusz Raguza, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem. – Metoda decoupage wymaga trochę cierpliwości, ale efekt ręcznie malowanych wzorów jest niesamowity. Druga część warsztatów była poświęcona pracy zbiorowej, łączenia różnych wzorów w jedną całość, wyklejaniem z drobnych elementów. Zarówno podopieczni z naszego stowarzyszenia, jak i rodzice zintegrowali się podczas tych warsztatów. Było bardzo twórczo i kreatywnie. Takie zajęcia warto kontynuować – doskonale rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz umiejętności komunikacyjne, co dla osób ze spektrum autyzmu jest bardzo ważne.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS