Kryzys uchodźczy na granicy polsko-białoruskiej owocował w serię niefortunnych wypowiedzi celebrytów, którzy ochoczo komentowali działania straży granicznej. Najbardziej znany wpis pochodzi od Barbary Kurdej-Szatan. Aktorka nazwała pograniczników “maszynami bez serca, ślepo wykonującymi rozkazy”.
Do nieprzychylnych komentarzy wobec Straży Granicznej dołączył się również Piotr Zelt. Aktor znany z roli “Arniego” z “13 Posterunku” napisał o rzeczniczce prasowej Komendanta Głównego SG, że ta jest twarzą “bestialskich i bandyckich standardów”.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Po dwóch latach od złożenia doniesienia do prokuratury ruszył proces przeciwko aktorowi. 6 października Zelt zameldował się w Sądzie Rejonowym Warszawa Mokotów. W gmachu sądu spędził prawie dwie godziny.
W rozmowie z Plejadą sprzed dwóch lat oświadczył, że w istocie nikogo znieważył. Tak tłumaczył swoje słowa: – Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli.
W niedawnym wywiadzie z portalem zdradził, jakie odczucia towarzyszą mu w trakcie procesu. – Czuję się normalnie, w zgodzie ze sobą i mimo wielkich starań aparatu państwowego, tzw. aparatu sprawiedliwości – w dzisiejszych czasach trudno go nazwać aparatem sprawiedliwości, nie dam się zastraszyć. Przestaliśmy być państwem prawa – wyznał serialowy “Arnie”.
Wsparł także Agnieszkę Holland, reżyserkę “Zielonej Granicy”, wyszydzaną przez polityków obozu władzy. Stwierdził, że twórcy filmowi powinni “robić swoje”. – Myślę, że powinniśmy trzymać się swego i artykułować swoje zdanie, swoją opinię i swoją niezgodę na to, co się dzieje. Gwarantuje nam to konstytucja, wolność wypowiedzi, wolność słowa i żaden reżim tego nie zmieni. Mam nadzieję – podsumował.
W najnowszym odcinku podcastu “Clickbait” sprawdzamy, jak bardzo Netflix zmasakrował “Znachora”, radzimy, dlaczego niektórych seriali lepiej nie oglądać w Pendolino oraz żegnamy się z “Sex Education”, bo chyba najwyższy już czas, nie? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS