Walewska Moreira de Oliveira promowała w ostatnich dniach swoją książkę. Jeszcze w czwartek nagrała w tym celu podcast i była na spotkaniu autorskim.
Zmarła brazylijska mistrzyni olimpijska
Walewska Moreira de Oliveira grała na pozycji środkowej. Zadebiutowała w reprezentacji Brazylii w 1998 r., w wieku 19 lat. Dwa lata później w wywalczyła z kadrą brąz igrzysk olimpijskich w Sydney.
Większość kariery klubowej spędziła w Brazylii, ale grała też w klubach z Włoch, Hiszpanii, Rosji. Zdobyła krajowe mistrzostwa, wygrała Ligę Mistrzyń w 2006 r. z Sirio Perugia. W tym samym roku wywalczyła z reprezentacją wicemistrzostwo świata.
Największym sukcesem w karierze Walewskiej Moreiry było mistrzostwo olimpijskie z Pekinu 2008 r. Poza tym trzykrotnie triumfowała w cyklu World Grand Prix (w 2004, 2006 i 2008 r.).
Mimo polsko brzmiącego imienia Walewska Moreira wcale nie ma polskich korzeni. Dostała takie imię ze względu na fascynację jej ojca życiem Napoleona Bonaparte, a imię wywodzi się od nazwiska Marii Walewskiej, polskiej szlachcianki, kochanki cesarza Francji.
Po zakończeniu kariery Walewska Moreira de Oliveira skupiła się na pisaniu książek. W ostatnich dniach promowała swoją biografię. Udzielała wywiadów, nagrywała się do podcastów, miała spotkania autorskie. Po czwartkowym spotkaniu w Sao Paulo doszło do tragedii.
Podczas gdy większość brazylijskich mediów nie ujawnia okoliczności śmierci lub opisuje, że są nieznane, oddział CNN w Brazylii dotarł do straży pożarnej w Sao Paulo, która udzieliła informacji. Wiadomo, że była siatkarka wypadła z okna na 15. piętrze jednego z bloków, ale nie ma informacji o tym, czy to był nieszczęśliwy wypadek, czy zabójstwo. Brazylijska policja jest w trakcie śledztwa.
Walewska Moreira de Oliveira zmarła w wieku 43 lat. 1 października świętowałaby 44. urodziny.
Potrzebujesz pomocy?
Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.
Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS