Otóż autor, udając, że w 2016 roku był stojącym z boku niezależnym ekspertem, w barwnej relacji opisuje degradacje jako „kij, który pogonił grupę z wierchuszki prokuratury A. Seremeta do pracy w prokuraturach rejonowych i okręgowych”. Dalej, budując napięcie i starając się uchwycić mit założycielski stowarzyszenia, stwierdza jednak, że „chęć odwetu stała się silniejsza od sloganu budowy silnej i niezależnej od wpływów politycznych prokuratury”.
Treść konfidencjonalnie otrzymanego projektu wywołała u autora negatywne emocje. Otóż pan prokurator Jacek Skała straszy, że LSO proponuje trzecią weryfikację prokuratorów, która może dotyczyć nawet 2000 osób. Wszystko to odbyć ma się szybko i 30 dni ma wystarczyć do utworzenia nowej Prokuratury Generalnej i 16 prokuratur wojewódzkich (w miejsce aktualnych okręgowych i regionalnych). Posługując się farmaceutyczną przenośnią stwierdza, że będzie to ciężka do przełknięcia pigułka dla 1500 prokuratorów prokuratur okręgowych, którzy z automatu mają znaleźć się w rejonach. Dlatego przedstawiciele tych właśnie prokuratur okręgowych mieli złożyć autorowi „na tacy” projekt ustawy z prośbą o obronę. Opisane planowane zbiorowe degradacje mają nie wiedzieć czemu zapewnić zweryfikowanym w 2016 roku objęcie w spokoju dawnych stanowisk funkcyjnych (choć w istocie autor nie zauważa, że pisze o prokuratorskich stanowiskach służbowych).
Czytaj więcej
Lista zarzutów
W dalszych spekulacjach przewodniczący pochyla się z troską nad finansami państwa, stwierdzając, że w świetle konieczności odprowadzenia składek ZUS, wydalanie prokuratorów ze służby nie będzie możliwe.
Następnie, tym razem w konwencji teatralnej, oświadcza, że maski opadły, co jego zdaniem ma otwierać drogę do dialogu, który ma uświadomić klasie politycznej, że „nie należy zapałek wręczać podpalaczom”. Tym razem pan prokurator chyba lekko przesadził. Czyżby widział się w roli kogoś na kształt innego związkowego lidera, Alfreda Miodowicza, jako architekta okrągłego stołu zorganizowanego dla całego podzielonego środowiska przez schyłkową „dobrą zmianę w prokuraturze”?
Kolejne uparcie przez niego lansowane rozwiązanie rzekomego autorstwa LSO ma dotyczyć kształtowania Krajowej Rady … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS