Emitowany na antenie Fokus TV program “Rolnicy. Podlasie” szybko zdobył serca widzów. Ukazuje bowiem prawdziwe życie mieszkańców wschodniej Polski, którzy utrzymują się z pracy na roli oraz hodowli zwierząt. Najbardziej lubianymi przez fanów programu bohaterami są Emilia Korolczuk oraz Andrzej i Gienek Onopiukowie. W jakich warunkach żyją rolnicy?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak mieszka Emilia Korolczuk?
16-hektarowe ranczo prowadzone przez Emilię Korolczuk jest wizytówką wsi Laszki. Rolniczka hoduje bydło, konie, ale także króliki czy ukochane kozy. Swój dobytek chętnie pokazuje w mediach społecznościowych. Korolczuk aktywnie prowadzi zwłaszcza kanał na YouTube, dzieląc się tam informacjami dotyczącymi swoich zwierząt.
Zobacz też: Wybranka oszukała rolnika. Prawda wyszła na jaw dzięki jej siostrze
Zarówno w sieci, jak i w telewizji Emilia pokazuje wnętrze rodzinnego domu. Na pierwszy rzut oka widać, że kobieta jest miłośniczką tradycji. W niemal każdym pomieszczeniu znajduje się lokalna dekoracja. Stoły, szafki oraz blaty pokryte są koronkowymi bieżnikami. W kuchni Korolczuk stoi natomiast kaflowy piec z tradycyjną blachą.
Rolnicy z Plutycz odnawiają dom
Andrzej i Gienek Onopiuk mieszkają w Plutyczach, gdzie prowadzą 50-hektarowe gospodarstwo oraz hodowlę bydła. Dom braci przechodzi kolejne remonty, które są niezbędne, aby można było mieszkać w budynku.
Ostatnio rolnicy postanowili odnowić łazienkę. W domu są też wymienione podłogi na panele, a w pokojach stanęły nowe meble. W środku wciąż nie brakuje jednak starszych elementów wyposażenia, jak choćby wiekowe drzwi, dekoracje ścienne z cegły czy piec kaflowy.
– Chcę zrobić podobny dom jak u siostry. Żeby góra była zrobiona i podwórko zmienione – powiedział Andrzej w programie.
Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS