A A+ A++

Karkonoską florę i faunę charakteryzuje bardzo duże zróżnicowanie gatunkowe. Obecnie znajduje się tu wiele cennych roślin i zwierząt, dla których właśnie to pasmo górskie jest doskonałym miejscem do życia. Obecnie w celu ochrony gatunkowej i okresu lęgowego cietrzewia nie wolno wchodzić na niektóre szlaki. Wiele osób wciąż nic sobie z tego nie robi i bezmyślnie łamie obowiązujące zasady. Karkonoski Park Narodowy opublikował post, w którym informuje o mandatach, jakie ostatnio zostały nałożone z tego powodu na turystów.

Zobacz wideo
19-latek podczas egzaminu na prawo jazdy “utknął” na przejeździe kolejowym

Od majówki roi się tu od turystów. Wielu z nich łamie przepisy

Słoneczna majówka przyciągnęła w Karkonosze masy turystów. Nie wszyscy stosują się do aktualnych przepisów i wędrują poza wytyczonymi szlakami. Straże KPN w ciągu ostatnich kilku dni podjęły dość radykalne środki i wlepiły wiele mandatów osobom, które zeszły na zamknięte trasy. Na szlakach mają pojawić się też wolontariusze oraz polsko-czeskie patrole.

Pasażerowie na dworcu kolejowym

Ponad dwadzieścia mandatów za przebywanie poza szlakiem

Jak podaje na Facebooku Karkonoski Park Narodowy, pouczanie nie przynosi żadnych skutków, dlatego od tej pory straże będą wystawiać niesfornym turystom mandaty. Ostatnio nałożono ich aż dwadzieścia dwa.  

Przebywanie na szlakach zamkniętych dla ochrony cietrzewi czy sokołów jest również traktowane jak przebywanie poza szlakami, a szkody przyrodnicze są tu ewidentne.

Strażnicy nie będą już pouczać, a sięgać po bardziej zdecydowane środki. Przekonywać i edukować będą nadal pozostali pracownicy KPN, a także wolontariusze, którzy będą się również pojawiać w górach.

Post Karkonoskiego Parku Narodowego wywołał falę komentarzy. Wiele osób jest zadowolonych z podjętych kroków i zaznacza, że powinno się robić wszystko, co możliwe, aby chronić karkonoską przyrodę. 

Bursztyn na plaży w Chłapowie

No nareszcie posypały się mandaty!

Brawo. Mamy tak mało “tej” natury… DBAJMY O NIĄ.

W końcu po to mamy parki narodowe, żeby tę przyrodę chroniły.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHorror na Krupówkach. Młody chłopak zakatowany na śmierć. Policja wydała komunikat
Następny artykułFinał XVIII edycji konkursu Fizyczne Ścieżki już za nami