A A+ A++

Od kilku tygodni pożary w Australii sieją prawdziwe spustoszenie. Przez żywioł zginęło już miliard zwierząt oraz kilkadziesiąt osób. O pomoc proszą nie tylko ekolodzy, ale i gwiazdy.

ZOBACZ TEŻ: Pożary w Australii. Pink wpłaciła pół miliona dolarów dla strażaków, ale przebiła ją inna gwiazda

Do tej pory głośno było głównie o zaangażowaniu celebrytów zza oceanu, ale katastrofa ekologiczna poruszyła także polski show-biznes. Z ciekawą inicjatywą wyszła Izabela Janachowska. Wedding plannerka nie ukrywa, że sytuacja w Australii bardzo ją przeraziła.

Izabela Janachowska działa na rzecz Australii

Na Instagramie wystartowała z wymyśloną przez nią akcją #ShoppingForAustralia. Wpadła na bardzo prosty, a jednocześnie skuteczny pomysł. Wystarczy, że każda z osób, która coś dziś kupiła, przekaże równowartość kwoty swoich ostatnich zakupów na walkę z żywiołem w Australii. Kwota nie gra roli, bo przecież każda złotówka ma ogromne znaczenie.

W ten sposób Janachowska przekazała na rzecz Australii 640 złotych, bo właśnie tyle wydała w drogerii. Do “challenge’u” nominowała kolejne trzy osoby, Małgorzatę Rozenek-Majdan, Małgorzatę Sochę i Natalia Siwiec. Pierwsza z wymienionych już odpowiedziała na wyzwanie miliarderki. 

Małgorzata Rozenek przyłączyła się do Izabeli Janachowskiej

Podejmuję wyzwanie! Dzięki, Iza, za tę nominację. Pamiętajcie, że wszystko jest w dobrym celu, by pomóc Australii. Australia bardzo potrzebuje teraz naszego wsparcia. To jest nasz wspólny świat. Nasza jedyna planeta. I nie dajcie sobie wmówić, że coś jest daleko. Że to nas nie dotyczy. Nas wszystkich to dotyczy – mówiła Rozenek na Instastory. 

Jak myślicie, jak wielkie zakupy zrobi Małgorzata Rozenek? Czekamy także na odpowiedź Natalii Siwiec i Małgorzaty Sochy.

Pamiętajcie, że wy także możecie przyłączyć się do tej akcji. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

Zagrażają nam wywołane przez człowieka zmiany klimatu

Naukowcy od ponad 50 lat wiedzą, że emitowane przez ludzką działalność gazy cieplarniane wywołują efekt cieplarniany. Praktycznie wszyscy eksperci potwierdzają, że trwają antropogeniczne – czyli powstałe na skutek działalności człowieka – zmiany klimatu. Przyczyną jest głównie dwutlenek węgla ze spalania ropy, węgla gazu, ale też m.in. niszczenie lasów i rolnictwo na skalę przemysłową. Od rewolucji przemysłowej (kiedy zaczęliśmy masowo spalać paliwa kopalne) planeta ociepliła się o ponad 1 stopień Celsjusza i już teraz widzimy tego efekty. Ocieplenie powyżej 2 stopni będzie katastrofalne, a wg obecnych trendów zmierzamy w stronę 3-4 stopni do końca stulecia. Do uniknięcia katastrofy klimatycznej konieczne jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla do poziomu neutralności klimatycznej – czyli tak małych emisji, że są one w całości pochłaniane.

Przeczytaj, dlaczego używamy określenia “kryzys klimatyczny” i co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu.

Mamy kryzys. Susze, huragany i upały to tylko początek – jeśli nic nie zrobimy [PIĄTKI DLA KLIMATU]

Najbliższe lata ukształtują kolejne wieki. Oto, co możesz zrobić dla ochrony klimatu w 2020

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁatwiej można jeździć po Zakopanem
Następny artykułUtrudnienia na DK 19 w okolicy miejscowości Deniski