A A+ A++

Liczba wyświetleń: 287

Radny Saanich, miejscowości położonej na Vancouver Island w Kanadzie, proponuje, by wysokość mandatów za wykroczenia drogowe w Kolumbii Brytyjskiej zależała od dochodów i majątku kierowcy. Dr Teale Phelps Bondaroff mówi, że 100 dolarów nie dla wszystkich oznacza to samo. Przypomina, że kara powinna przede wszystkim zniechęcać do ponownego popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.

Bezpieczeństwo na drogach w Saanich spędza radnym sen z powiek. W ostatnich latach w miejscowości doszło do kilku niebezpiecznych wypadków, w których były ofiary śmiertelne.

Phelps Bondaroff w swojej propozycji rezolucji napisał, że obecny taryfikator mandatów dyskryminuje osoby o niskich dochodach i nie służy jako efektywne narzędzie odstraszające bogatych od popełniania wykroczeń. Dla osób, które ledwo wiążą koniec z końcem, zapłacenie mandatu będzie poważnym problemem, a dla kogoś zarabiającego milion dolarów 121 dolarów to tylko drobnostka.

Radny zauważa, że podwyższenie mandatów bogatym może być sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu przez miasto, a pieniądze mogłyby być zainwestowane w poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Zmienne wysokości mandatów uzależnione od dochodu kierowcy są stosowane od lat w niektórych krajach Europy: w Finlandii, Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Francji i Szwajcarii. Najwyższy mandat na świecie został wystawiony w 2010 roku w Szwajcarii – 1,02 miliona dolarów amerykańskich za jazdę z prędkością 290 km/h.

W poniedziałek rezolucja Phelpsa Bondaroffa ma być przedstawiona radzie miasta. Jeśli zostanie przyjęta, następnym krokiem będzie przekazanie jej do Association of Vancouver Island and Coastal Communities. Stamtąd trafi do Union of BC Municipalities i ostatecznie do rządu prowincji.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodkarpacie: Około 700 mieszkańców nie ma prądu
Następny artykułUkradli mu katalizator. To już drugi raz w ciągu miesiąca