A A+ A++

– Spotykamy się dziś na konferencji upowszechniającej projekt „Europejska jakość kształcenia – nowe technologie szansą na sukces młodych Europejczyków”, który powstał we współpracy z partnerem greckim. Projekt dofinansowany jest z programu Erasmus+. Jego celem jest promocja i upowszechnienie mechatroniki wśród uczniów szkół zawodowych. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej młodych ludzi korzystało z naszych rozwiązań mechatronicznych. Zachęcić młodzież do jak najczęstszego wybierania tego kierunku – mówiła Barbara Geresz, prezes zarządu Fundacji Centrum Edukacji i Przedsiębiorczości Obywatelskiej.

W Zespole Szkół w Suchowoli odbyło się dziś spotkanie dla młodzieży ze szkół powiatu sokólskiego dotyczące nowej ścieżki kariery, jaką jest mechatronika. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnego Programu Erasmus +, który to sam w sobie daje ogromne możliwości. Jest to zarówno mobilność edukacyjna młodzieży, jak tez i projekty strategiczne taki jak ten dziś omawiany.

Konferencja składała się z części teoretycznej i prezentacji działania platformy oraz części praktycznej, na której pan Przemysław Pedrycz zaprezentował szkolenie Arduino oraz programatora urządzeń i pamięci firmy Elrasoft.

– Jesteście na takim etapie kształcenia, że przed wami trudny wybór co będziecie robić po ukończeniu szkoły, dlatego my wychodzimy do was z propozycją poznania wszystkiego, co się wiąże z mechatroniką – zwróciła się do młodzieży Barbara Geresz.

Dodała, że mechatronika jest jednym z najatrakcyjniejszych kierunków studiów technicznych, umożliwiającym absolwentom wykonywanie satysfakcjonującej pracy w wyuczonym zawodzie. To prężnie rozwijająca się gałąź edukacji, łącząca elektronikę, informatykę i mechanikę. Zachęcała jednocześnie uczniów do poprawiania ocen i podnoszenia średnich, aby umożliwić sobie szansę wzięcia udziału w rekrutacji, która ruszy niebawem.

Sylwia Matuk, Elżbieta Rapiej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułO jedną trzecią mniej Amerykanów umiera na raka. Co wpłynęło na spadek liczby zgonów?
Następny artykułBlisko 400 tys. złotych na rozwój sportu z budżetu miasta – Serwis informacyjny Miasta Dębica