A A+ A++

Od 1 stycznia 2023 roku można prowadzić książkę obiektu budowlanego w postaci elektronicznej w systemie c-KOB. Wcześniej możliwe było to tylko w formie papierowej. Książkę obiektu budowlanego prowadzona być powinna m.in. dla budynków wielorodzinnych, przemysłowych, hal, sklepów i budynków fabrycznych. Takiego obowiązku nie maja właściciele domów jednorodzinnych, garaży, wiat innych budynków w zabudowie jednorodzinnej, dróg i mostów, czy obiektów na zgłoszenie, dla których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. 

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego (c-KOB) jest oficjalną, rządową aplikacją do prowadzenia książki obiektu budowlanego. System dostępny jest pod adresem c-kob.gunb.gov.pl i umożliwia w prosty sposób założenie i prowadzenie książki, wprowadzanie informacji o ekspertyzach i badaniach technicznych oraz danych dotyczących kontroli okresowych, o których mowa w art. 62 ustawy – Prawo budowlane. 

„To kolejny krok cyfryzacji w budownictwie” – podkreśla Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Wprowadzenie książki w wersji elektronicznej daje unikalną możliwość gromadzenia i szybkiego udostępniania danych dotyczących nieruchomości odpowiednim służbom. 

Aplikacja działa na komputerze, przy pomocy standardowej przeglądarki internetowej i w smartfonie, po  pobraniu bezpłatnej aplikacji.

Książkę obiektu budowlanego zakłada właściciel lub zarządca nieruchomości w terminie 30 dni m. in. od dnia otrzymania decyzji organu nadzoru budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolizja na ulicy Partyzantów w Stąporkowie
Następny artykuł​Raport środowiskowy ws. sądeczanki zaakceptowany przez RDOŚ