Liczba wyświetleń: 203
Brak określonego receptora serotoniny (neuroprzekaźnika, który odgrywa kluczową rolę w regulacji nastroju) może zmniejszyć wcześniej nabyte reakcje lękowe. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu Ruhry w Bochum. Wyniki ich badań zostały opublikowane w czasopiśmie „Nature Translational Psychiatry”.
Podczas eksperymentu eksperci stwierdzili, że myszy pozbawione tego receptora znacznie łatwiej odzwyczajają się od strachu niż dzikie. Autorzy badania uważają, że odkrycia pomogą opracować skuteczniejsze metody leczenia zespołu stresu pourazowego (PTSD).
Terapia tej choroby często nie jest wystarczająco skuteczna, ponieważ pacjenci nie mogą pozbyć się zinternalizowanych reakcji lękowych. Blokowanie receptorów serotoniny to tylko jeden z elementów, który umożliwi zmianę terapii PTSD.
Wcześniej naukowcy z University of Queensland znaleźli klucz do radzenia sobie ze strachem w „śmieciowym” DNA, które nie koduje białek. Naukowcy przez długi czas nie rozumieli, jaką rolę pełni w funkcjonowaniu organizmu. W nowym badaniu zespół ekspertów zsekwencjonował 433 długie, niekodujące RNA z niedostatecznie zbadanych regionów ludzkiego genomu.
Zidentyfikowali nowy gen, który nazwali ADRAM. Analiza wykazała, że gen nie tylko działa jak rusztowanie dla cząsteczek wewnątrz komórki, ale także pomaga pamięci pozbyć się traumatycznych wspomnień. Według naukowców badanie utorowało drogę do opracowania nowych metod leczenia zaburzeń psychicznych.
Źródło: InneMedium.pl
Poznaj plan rządu!
OD ADMINISTRATORA PORTALU
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS