A A+ A++

Napad na bank, który zorganizowała młoda kobieta, zakończył się fiaskiem. Dużą rolę odegrała w tym 91-latka. Emerytka zaczęła okładać kulą kobietę, przykładającą nóż do gardła jednej z pracownic.

Do napadu na bank w Przemyślu doszło 6 grudnia po godzinie 16. Do placówki PKO weszła młoda kobieta, która przyłożyła nóż do gardła jednej z pracownic i zażądała pieniędzy. Świadkiem zdarzenia była 91-letnia pani Gizela, która nie miała zamiaru biernie przyglądać się zajściu. Emerytka powstrzymała napastniczkę przy użyciu kuli.

Seniorka opisuje przebieg zdarzenia w rozmowie z „Polsat News”.

„Palnęłam ją laską, bo nie było innego wyjścia” – przyznała 91-latka. „Obserwowałam jakby to było, żeby coś pomóc, no to jej pomogłam tak jak mogłam” – dodała.

„Chciałam tak ją złapać za rękę i wykręcić jej, ale ona w ręce trzymała nóż, więc bałam się, że po szyi przejedzie tej pani” – opisuje kobieta.

Pani Gizela przyznała, że nie bała się uzbrojonej w ostre narzędzie kobiety. „Ja bym sobie nie dała. Za czym ona by się obróciła z tym nożem, to już by na ziemi leżała” – stwierdziła. 91-latka zdradziła, że ćwiczyła różne chwyty, a w wieku 80 lat jeździła z wnukami na rolkach po parku hiszpańskim.

Zachowanie seniorki skomentowała Marta Pętkowska z prokuratury w Przemyślu. „Ja się nie spotkałam z tym, przede wszystkim osoby w tym wieku nie są aż tak sprawne” – przyznała, oceniając całą sytuację jako „absolutnie wyjątkową.

Kobietą, która odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, była 25-letnia Zoja P. Mieszkająca na co dzień w Moskwie kobieta posiada podwójne obywatelstwo – ukraińskie i rosyjskie. Chciała ukraść pieniądze z banku, by zapłacić nimi za bilet.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS

Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKrytyk Kremla skazany za mówienie o Buczy. W sądzie zwrócił się do Putina
Następny artykuł“Dziś niosą go na ramionach, by jutro rzucić na bruk”. Morawieckiego wojna z wrogami w PiS