A A+ A++

90 proc. klientów Tauron Ciepło rozpoczęło sezon grzewczy

01.10.2020r. 12:46


Już około 90 proc. wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych – odbiorców Taurona Ciepło zdecydowało o rozpoczęciu sezonu grzewczego dla swoich mieszkańców. Oznacza to, że 700 tysięcy mieszkańców aglomeracji śląsko-dąbrowskiej może już korzystać z ciepła sieciowego.


Jak informuje spółka, spadek temperatury powietrza w ostatnich dniach spowodował napływ wniosków spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości o uruchomienie dostaw ciepła.

– Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu grzewczego, kolejne wnioski ze strony spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków realizujemy na bieżąco, bez zakłóceń – mówi Piotr Zalejski, dyrektor Departamentu Przesyłu Taurona Ciepło.

W Tauronie Ciepło zgłoszenie rozpoczęcia sezonu grzewczego możliwe jest on-line, za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta (eBOK Ciepło) lub poprzez wysłanie wniosku drogą mailową. W obu przypadkach konieczne jest podanie adresu dostawy ciepła. Spółka przypomnina, że dostawy są uruchamiane i wstrzymywane w dowolnym terminie, na wniosek wspólnoty, spółdzielni lub zarządcy obiektu.

– Z naszego punktu widzenia, sezon grzewczy trwa tak długo, jak długo życzą sobie tego klienci, czyli odbiorcy ciepła sieciowego. W okresie przejściowym, na początku jesieni, kiedy zapotrzebowanie na ciepło nie jest wysokie, dostawy ciepła do mieszkań w pełni reguluje automatyka pogodowa, która uruchamia lub wyłącza ogrzewanie przy ustalonej temperaturze zewnętrznej. Najczęściej stosowany próg temperatury ustalany na wniosek klienta to około 12-14 stopni Celsjusza – dodaje Piotr Zalejski.

Tauron Ciepło jest największym dystrybutorem ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej i jednym z największych takich podmiotów w kraju. W ubiegłym, najdłuższym od lat sezonie grzewczym, firma dostarczyła 10 milionów GJ ciepła do prawie 800 tysięcy mieszkańców.

Spółka podkreśla, że pomimo pandemii koronawirusa, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i obostrzeń z tym związanych, realizuje kolejne inwestycje przyłączeniowe. Nowe przyłączenia osiągną w tym roku około 32 MW mocy cieplnej, co w przybliżeniu odpowiada przyłączeniu np. 10 tysięcy mieszkań.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMichał Kurtyka: połączenie resortów klimatu i środowiska ma na celu ich wzmocnienie
Następny artykułKto przejmie obowiązki Ministra Cyfryzacji