A A+ A++

W lutym rusza przyjmowanie wniosków o 800+. Nowy okres wypłaty świadczenia rozpoczyna się od czerwca. Wcześniej jednak trzeba złożyć wniosek.

Osoby, które nie złożą wniosku, nie otrzymają świadczenia w nowym okresie rozliczeniowym, który rozpoczyna się od czerwca tego roku.

„Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów” – informuje Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim

Wybór formy składania wniosku z aplikacją mZUS

Najwygodniejszym sposobem na złożenie wniosku o 800+ jest skorzystanie z aplikacji mZUS. Działa ona zarówno na urządzeniach z systemami Android, jak i iOS. Wystarczy pobrać aplikację ze sklepów Google Play lub App Store.

„Aplikacja mZUS to nie tylko wygoda, ale i czasoszczędność. Jeśli świadczenie było już wcześniej przyznane, wniosek na nowy okres zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient może dokonać edycji. Podobne korzyści przynosi także Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS” – wyjaśnia Anna Anna Anna Szaniawska.

Jak składać wniosek? PUE, Emp@tia, bank czy mZUS?

Wniosek o 800+ można również złożyć poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia, a także za pośrednictwem swojego banku, jeśli ten udostępnił taką usługę.

„Warto jednak podkreślić, że aplikacja mZUS to obecnie najszybsza i najbardziej intuicyjna forma składania wniosków o świadczenie wychowawcze„ – przekonuje rzeczniczka.

Jeśli ZUS posiada dane o dzieciach zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego, można je automatycznie pobrać w trakcie wypełniania wniosku.

 

 


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFelix Jaehn, Leony – Waking Up
Następny artykułNatalia Zastępa – Wszystko jedno