A A+ A++

Liczba wyświetleń: 286

Przegląd kilku krótkich wiadomości krajowych na różne tematy.

1. Śląski Ogród Zoologiczny przetestował ucieczkę zwierząt w celu usprawnienia procedury na podobne wypadki. Symulowano dwa scenariusze — gdy pantery śnieżne pozostały na terenie zoo i gdy zbiegły do Parku Śląskiego. Policjanci łatwo je schwytali, ponieważ były… pluszowe.

2. „Wyzwiska, obelgi, a nawet akty wandalizmu. Od kilku dni trwa zmasowany atak na pracowników mediów publicznych. Bezpodstawny akt agresji wymierzono również w zespół »Aktualności« – zdewastowany został pojazd ekipy telewizyjnej” – tak TVP Katowice relacjonuje rzut kamienia w jej samochód.

3. Kierowcy w Gdańsku (Wrzeszczu), nim udzielą ofiarom wypadków drogowych pierwszej pomocy, muszą… kupić bilet parkingowy. Urzędnicy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni odmówili anulowania mandatu z powodu sytuacji ratowania ludzkiego życia, bo przepisy tego nie przewidują i groziłaby im kara.

4. Policja wyceniła spacerowanie w klapkach po mieście na 100 zł. Tyle zapłaci mandatu 33-letni mieszkaniec Osady Jana w Tarnowskich Górach za pomylenie osiedlowego chodnika z plażą nudystów.

5. „Dziś otrzymałem medal Inki – wyróżnienie za wspieranie inicjatyw patriotycznych” – chwali się minister zdrowia Adam Niedzielski na „Twitterze”, który w 2022 r. otrzymał nagrodę „Wizjonera Zdrowia” za nadmiarową śmierć ponad 200 000 Polaków, w tym patriotów. W ciągu 5 dni wpis polubiło 50 użytkowników, głównie kolegów i koleżanek z PiS-u.

6. 76-latka z Tarnowskich Gór pojechała na zakupy do Żabki. Zamiast poruszać się swoim BMW po sklepie przodem, kombinowała z jazdą tyłem, uszkadzając witrynę sklepową. Na widok policjantów chuchnęła z wrażenia dwoma promilami alkoholu.

7. Policjantka z Kolbuszowej zaproszona na domową imprezę w Rzeszowie, nagle podjęła interwencję o zakłócanie ciszy nocnej, spisując jej uczestników. Gdy odmówili wylegitymowania się, podejrzewając żart, wezwała posiłki. Koledzy-policjanci zbadali ją alkomatem i odwieźli do domu.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Chorzowie
Na podstawie: TVP Katowice, Śląska Policja, Tarnogorski.info, KPP Tarnowskie Góry, WP.pl, SlaskieZOO.pl, Trojmiasto.pl
Źródło: WolneMedia.net

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMessi opuścił trening przed zakończeniem zajęć. Wystarczyło, by ruszyła lawina
Następny artykułCo może grozić za jeżdżenie latem na zimowych oponach?