A A+ A++
6 lat nie chodził do pracy. I nikt się nie zorientował
fot. Maiapassarak / / Shutterstock

Dla niektórych to superbohater, dla pracodawców – na pewno koszmar. Przez sześć lat hiszpański nadzorca budowlany pobierał wynagrodzenie od urzędu miejskiego, jednocześnie nie pracując. Rzecz wydała się przez przypadek – otrzymał nagrodę za… 20 lat “lojalnej” pracy.

Jak podaje BBC, 69-letni Joaquin Garcia pracował w stacji uzdatniania wody w Kadyksie. Władze samorządowe postanowiły nagrodzić go za pilną i lojalną pracę, jednak kiedy zjawili się w jego biurze, okazało się, że stoi ono puste. 

– Zastanawiałem się, co się z nim stało. Czy nadal tu pracuje, czy przeszedł na emeryturę, a może umarł? Lista płac dała jednoznaczną odpowiedź – przez 6 lat do teraz pobierał pensję. Łącznie na jego konto trafiło 41 tys. dolarów – wyjaśnia Jorge Blas, zastępca burmistrza.

Co zrobiły władze? Zadzwoniły do swojego pracownika. – Zapytałem go, co robił tydzień temu, miesiąc temu, pół roku temu. Nie wiedział co odpowiedzieć – wyjaśnia samorządowiec. 

Jego długa nieobecność nie wzbudziła podejrzeń wśród współpracowników firmy wodociągowej. Sądzili oni, że to samorząd ma dopilnować, by ich pracownik się pojawiał, a nie oni. 

Sam Jaquin Garcia w tym czasie oddawał się zgłębianiu filozofii, Jego bliscy twierdzą, że przestał pojawiać się w pracy z dwóch powodów:

  1. mobbingu, którego nie zgłosił, obawiając się utraty pracy,
  2. nudy, gdyż nie miał w pracy “nic do roboty”.

Po tym gdy sprawa wyszła na jaw, udał się na emeryturę.

Sprawa miała swój finał w sądzie, który nakazał nieobecnemu pracownikowi zapłacić karę w wysokości  rocznego wynagrodzenia. “Nieobecny pracownik”,  jak nazwały go hiszpańskie media, zwrócił się do urzędu miejskiego o umorzenie kary. 

aw

Źródło:
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Lustro”- przed nami wystawa malarstwa Zofii Szpikowskiej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu
Następny artykułFunkcjonalny, dobrze zagospodarowany taras – jak powinien być wkomponowany w bryłę domu?