A A+ A++

Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji 9 programów inwestycji drogowych, których łączny koszt to niemal 500 mln zł. Są one związane z rozbudową odcinków dróg i wzmocnieniem ich nawierzchni. Przebudowane zostaną skrzyżowania, wybudowane m.in. chodniki i sygnalizacja świetlna.

Przebudowy realizowane będą w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, lubuskim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, śląskim i warmińsko–mazurskim.

Województwo dolnośląskie

— Budowa zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż AOW A8 dla posesji przy ul. Melioranckiej 52 we Wrocławiu

Zadanie obejmuje budowę ekranu akustycznego o długości 485 m i wysokości 7 m, w celu ograniczenia oddziaływania akustycznego autostrady A8 w rejonie posesji zlokalizowanych przy ul. Melioranckiej we Wrocławiu.
Realizacja: 2020 r.

— Budowa zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż AOW A8 dla posesji przy ul. Żernickiej 152 i 154 we Wrocławiu

Zadanie obejmuje budowę ekranu akustycznego o łącznej długości ok. 750 m i wysokości 6 m w celu ograniczenia oddziaływania akustycznego A8 w rejonie posesji zlokalizowanych we Wrocławiu przy ul. Żernickiej.
Realizacja: lata 2020-2021.

Województwo mazowieckie

— Budowa ekranów akustycznych w ciągu DK 61 na odcinku od ul. Głównej w m. Stasi Las do skrzyżowania z ul. Karolińską w Serocku

Zadanie przewiduje budowę ekranów akustycznych o łącznej długości 90 m po lewej stronie drogi krajowej nr 61.
Realizacja: 2021 r.

— Rozbudowa DK 79 na odc. Magnuszew – Ryczywół

Zadanie obejmuje podniesienie nośności nawierzchni DK79 do 11,5 t/oś. W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę skrzyżowań, budowę/przebudowę zatok autobusowych, chodników, ciągów pieszo–rowerowych, budowę dróg do obsługi terenów przyległych, systemu odwodnienia oraz oznakowania i urządzeń BRD.
Realizacja: lata 2023-2025.

Województwo lubelskie

— Rozbudowa DK 27 na odc. Żary – Nowogród Bobrzański

Zadanie obejmuje podniesienie nośności nawierzchni DK27 do 11,5 t/oś oraz budowę obwodnicy m. Bieniów. W ramach zadania wykonana zostanie również m.in. przebudowa skrzyżowań, rozbudowa zatok autobusowych, budowa wiaduktu, kanału technologicznego oraz ścieżki rowerowej.
Realizacja: lata 2024-2029.

Województwo zachodniopomorskie

—Budowa kanalizacji deszczowej w ciągu drogi krajowej nr 22 w m. Strączno

Zadanie obejmuje budowę kanalizacji deszczowej w ciągu drogi krajowej nr 22 na odcinku 1,05 km.
Realizacja: 2020 r.

Województwo świętokrzyskie

— Rozbudowa drogi krajowej nr 79 na odcinku Ożarów – Sobótka

Zadanie obejmuje podniesienie nośności nawierzchni DK79 do 11,5 t/oś, dobudowę opasek zewnętrznych 2×0,5 m, przebudowę przepustów pod drogą główną, przebudowę zatok i chodników, uzupełnienie brakujących chodników, przebudowę skrzyżowania z drogą kolejową (wiadukt).
Realizacja: lata 2023-2025.

Województwo śląskie

— Budowa zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż DK1 w Pszczynie w rejonie ul. Żeglarskiej

Zadanie obejmuje budowę ekranów akustycznych o długości około 700 m i wysokości około 5,5 m oraz przebudowę ul. Żeglarskiej o długości około 500 m.
Realizacja: lata 2020-2021.

Województwo warmińsko-mazurskie

Rozbudowa drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental

Zadanie obejmuje podniesienie nośności nawierzchni DK15 do 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowania na rondo w km 346+300, likwidację skrzyżowania z drogą powiatową nr 1214N, budowę korpusu drogowego o przekroju jednojezdniowym 1×2, odtworzenie istniejących zatok autobusowych w innej lokalizacji wraz z peronami i dojściami oraz budowę chodników, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego przeznaczonego dla przejść dla pieszych.

źródło: Centrum Prasowe PAP/MI/ kom/ ryb/

Czytaj e-wydanie

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

W środowym (20 maja) wydaniu m.in.

LOT nie poleci jeszcze z Szyman
Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenia krajowe. W reaktywowanej siatce połączeń nie ma jeszcze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

E-hulajnogą może jeździć tylko jedna osoba
To kolejna wersja przepisów przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury. Określają one zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi. W stosunku do poprzedniej wersji zmian jest niewiele. Rozpoczynają się konsultacje społeczne.

Zostali bez dachu nad głową
Pani Anna Cieślak samotnie wychowuje pięcioro dzieci. W wyniku pożaru rodzina straciła dach nad głową i cały dobytek. Do tej pory nie mają gdzie mieszkać. Pomieszkują u rodziny i bliskich znajomych. Czy znajdą swoją ostoję?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZatrzymany 35-latek może mieć związek z ciężkim uszkodzeniem ciała 53-letniego mężczyzny
Następny artykułTarcza antykryzysowa 3.0 – instrumenty pomocowe w zakresie podatków i ZUS