W niedzielę 15 sierpnia 2021 r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 5 turniej IX edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15.

W turnieju wzięło udział 18 zawodników. Zwycięzcą został Damian Wenelski (Malechowo) z dorobkiem 7,5 pkt., drugi był Dawid Jaroszewicz (Słupsk) który zgromadził 7 pkt., a trzecie miejsce wywalczył Michał Gulbiński (Słupsk) uzyskując 6 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Jarosław Borowski(Słupsk) 5 pkt., 5. Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) 5 pkt.

W klasyfikacji generalnej po 5 turniejach prowadzi Dawid Jaroszewicz 115 pkt., przed Jarosławem Borowskim 106 pkt i Zbigniewem Mielczarskim 92 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem cyklu rozgrywek szachowych jest Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”.

Turniej realizowany jest w ramach projektu pt. „Organizacja imprez miejskich w szachach i warcabach 2021″ dofinansowanego ze środków Miasta Słupska.

Kolejny turniej Grand Prix odbędzie się 22 sierpnia 2021 r.