A A+ A++

1. Nie liczysz kalorii — Nie liczenie kalorii jest takim samym błędem jak brak regularnych ćwiczeń. Nasz organizm w ciągu doby domaga się określonej liczby energii w postaci kalorii i kropka. Jest to wartość wyliczana na podstawie wielu czynników takich jak aktywność fizyczna, wiek, waga, wzrost i kilku innych. Przy założeniu, że chcemy schudnąć należy obliczyć podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne i systematycznie co jakiś czas obniżać kaloryczność o mniej więcej 250 kcal.

2. Zbyt mało się ruszasz- Oczywistym faktem jest że jeden trening w tygodniu to zawsze lepiej niż żaden. Drugą prawdą jest to iż 2 treningi dają dużo lepszy rezultat niż jeden. Jednak dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów ważne jest to by dbać o ruch codziennie w każdej możliwej formie! Każdego dnia powinniśmy jeść i często robimy to impulsywnie, dostarczając zbyt dużo kalorii. Wiele osób zakłada, że trenując z trenerem do 2 razy bądź nawet 3 razy w tygodniu jest zwolnionych z obowiązku dbania o nawyki żywieniowe, lecz to jest niestety błąd. Utrata wagi następuje wyłącznie w wyniku doprowadzenia do deficytu kalorii w naszym zapotrzebowaniu i to jest jedyna droga.

3. Zbyt dużo się ruszasz, zbyt mało jesz — Zbyt mała liczba kalorii dostarczana w posiłkach przy stosunkowo dużej aktywności fizycznej jest kolejnym błędem. Niestety w takich sytuacjach organizm przestawia się na tryb oszczędzania tkanki tłuszczowej na gorszy czas. Dodatkowo w organizmie krąży dużo kortyzolu co spowoduje zmniejszenie masy mięśniowej. Mięśnie pochłaniają dużo kalorii i w takich warunkach one spalane są wcześniej bo organizm funkcjonuje w trybie oszczędzania.

4. Zbyt mało śpisz — Sen to najważniejszy suplement i niestety często o tym zapominamy. Podczas snu zachodzą procesy regeneracyjne i najwięcej tkanki tłuszczowej spalana jest właśnie podczas naszego odpoczynku w nocy. Brak snu może doprowadzić do różnych chorób układu krążenia, a także psychicznych. Dodatkowo im dłużej jesteś na nogach tym dłużej mózg domaga się glukozy, a to prowadzi do dostarczania zbyt dużej dawki kalorii niż potrzebuje cały organizm.

5. Za mało pijesz wody- Woda usuwa toksyny z naszego organizmu i reguluje przemianę materii. Bez wody nie przeżyjemy długo i nie wytrwamy długo na deficycie kalorycznym. Pomaga nam oszukać nasz organizm lekko go nasycając w momencie gdy pojawia się głód.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak zmienia się Stare Polesie i co nowego powstaje na Legionów? Nowa Ziemia Obiecana #20 [WIDEO]
Następny artykułSzczenięta pilnie czekają na dom!