A A+ A++

Zgłębiając temat samooceny, budowania pewności siebie oraz wzmacniania poczucia własnej wartości, natkniecie się na wiele książek. Część z nich z pewnością okaże się przyjemna w czytaniu i prosta w odbiorze. Znajdziecie też pozycje mocno naukowe i teoretyczne, ciężkie, przez które ciężko jest przebrnąć. Aby nie zniechęcić się do tego rodzaju literatury, ważne jest, aby znaleźć odpowiednie pozycje.

Jak wiadomo, najlepszą inwestycją sił i środków jest inwestycja w siebie, w swój rozwój! W tym artykule podzielimy się najlepszymi i najprzyjemniejszymi książkami na temat motywacji i samorozwoju, które pomogą Ci inaczej spojrzeć na świat i na siebie.

„6 filarów poczucia własnej wartości”, Nathaniel Branden

Poczucie własnej wartości jest nie tylko podstawą dobrego samopoczucia, ale także elementem umożliwiającym sprawne działanie. W swoim poradniku Nathaniel Branden przedstawia sześć prostych filarów, które pomogą budować poczucie wartości, jednocześnie udowadnia, jak olbrzymią wartość ma samoocena, jak często jest ona budowana niewłaściwie, oraz co można zrobić, by ją poprawić, w jaki sposób nad nią pracować. Książka jest wezwaniem do działania: zacznij doceniać siebie, wprowadź zmiany, rozwijaj się! Autor pokazuje na licznych przykładach, z życia swojego i swoich pacjentów, powiązania między poczuciem wartości, a podejmowaniem wyzwań, stawianiem celów, radzeniem sobie z problemami. Dzieło Nathaniela Brandena, temat któremu poświęcił całą swoją karierę, znajdziecie tu: https://litres.pl/nathaniel-branden/6-filarow-poczucia-wlasnej-wartosci/.

„Potęga teraźniejszości”, Eckhart Tolle

„Potęga teraźniejszości” to najbardziej znana książka Eckharta Tolle, bestseller według New York Times, który został przetłumaczony na 32 języki i stał się jedną z najbardziej wpływowych książek duchowych naszych czasów. Wcześniej czy później wielu ludzi dochodzi do wniosku, że celem życia nie może być wieczna pogoń za sukcesem – w takiej czy innej formie. Wtedy na pierwszy plan wysuwa się potrzeba pomocy innym ludziom, niekoniecznie bliskim. Ogólnie rzecz biorąc, książka „Potęga teraźniejszości” opowiada o przezwyciężaniu osobistego egoizmu (i czerpaniu z tego szczerej radości). Książka jest napisana prostym językiem, bez skomplikowanych terminów, co bardzo dobrze wpływa na zrozumienie myśli, jaką chce przekazać autor.

„Wielka Magia”, Elizabeth Gilbert

Idealna książka dla tych, którzy tłumią swoją kreatywność, nie chcą pozwolić dojść jej do głosu i podjąć działanie. Autorka bestsellerowej książki „Jedz, módl się, kochaj” opowiada, jak pokonać własne lęki, nauczyć się słuchać swojego wewnętrznego głosu i skąd czerpać inspirację. Szczera i żywiołowa książka, której lektura nie powoduje zbędnego wysiłku, natomiast  przyniesie spore korzyści. Wielokrotnie zaczynałeś tworzyć, ale po jakimś czasie się poddawałeś? Czujesz wenę, ale nie wiesz, z której strony się do tego zabrać? Ta książka pomoże Ci ruszyć z martwego punktu i zrozumieć, dlaczego warto.

„Wszystko jest łatwiejsze, niż nam się wydaje”, Rafael Santandreu

„Wszystko jest łatwiejsze, niż nam się wydaje” – trochę trudno w to uwierzyć prawda? A jednak! Rafael Santandreu wykorzystując technikę mindfulness, czyli trening umysłu, pokazuje jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami. Wyjaśnia jak pracować, aby czerpać z pracy przyjemność. Jak pozbyć się kompleksów i dlaczego strata może być postrzegana jako szansa. W swojej książce Rafael Santandreu nie zapomniał o praktycznych ćwiczeniach, które pomagają prawidłowo reagować na różne okoliczności i pracować nad sobą. Dzięki jego wskazówkom dowiesz się, jak  wyeliminować z życia te rzeczy, które wzbudzają niepokój, mają na Ciebie zły wpływ, a często nawet wpędzają w różne choroby.

„Jak być szczęśliwym”, Liz Hoggard

Liz Hoggard stworzyła książkę na pograniczu poradnika i pozycji popularnonaukowej. Dzięki temu wiedza, którą przekazuje autorka jest łatwa w zrozumieniu i przystępna. Swoje podejście do pojęcia szczęścia autorka popiera badaniami, a jednocześnie zachowuje poradnikowy styl i lekkość pisania. Po krótkiej części teoretycznej autorka przechodzi do praktyki i poświęca kolejne rozdziały na opisanie tego, co według badań naukowych nas uszczęśliwia. Przeczytasz też o tym, jak być szczęśliwszym w pracy, jak wychować szczęśliwe dzieci oraz dlaczego uszczęśliwia nas kontakt ze zwierzętami. Rozdziały są wzbogacone o relacje uczestników eksperymentu, którzy na własnej skórze przekonali się, że drobne zmiany mogą znacząco wpłynąć na poziom szczęścia.

art. powstał we współpracy z partnerem
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBielskie Drogi: Zima nie daje za wygraną
Następny artykułIle kosztuje fotowoltaika? Jak dotacje obniżają koszt tej inwestycji? Poznaj możliwości dla mieszkańców Bielska