Zakończył się 48. Turniej o Kryształowy Kamień im. Marii i Romualda Frey, który rozgrywany był w dniach 26-30 sierpnia 2021 r. w nadmorskich Dąbkach (gmina Darłowo).

Zawody rozegrano na dystansie 7 rund z tempem 90 minut na zawodnika.

W rywalizacji wzięli udział zawodnicy UKS Roszada Lipno: Zofia Wideł, Tymoteusz Myszuk oraz Mateusz Wysokiński.

Trzecie miejsce w kategorii Open zajął Tymoteusz Myszuk, który zdobył 10 punktów.

Porażka ze zwycięzcą turnieju, Leszkiem Napiontkiem (SIN Razem Świecie), spowodowała, iż szansa na obronę pierwszego miejsca zdobytego przed rokiem okazała się niemożliwa.

Mateusz Wysokiński zajął 1. miejsce w klasyfikacji juniorów do lat 13, a Zosia Wideł była druga wśród dziewcząt do lat 13.

Turniej o Kryształowy Kamień jest rozgrywany corocznie. W turnieju uczestniczyć mogą zawodnicy, którzy mają kategorię niższą niż K (Kandydat na Mistrza) lub w przypadku dziewcząt M (Mistrzyni).