A A+ A++

2020-11-21 14:24

publikacja
2020-11-21 14:24

fot. Olena Yakobchuk / Shutterstock

44-letni obywatel Rumunii montował w bankomatach w Sanoku (Podkarpackie) kamerę rejestrującą kod PIN i urządzenie do zatrzymywania w środku karty. Gdy klient odchodził od bankomatu bez karty i gotówki, podejrzany wybierał pieniądze. Teraz odpowie przed sądem.

Jak podała w sobotę sanocka policja, pierwsze zgłoszenie o kradzieży kart płatniczych i wypłacania z nich pieniędzy z bankomatów na terenie miasta wpłynęło na przełomie sierpnia i września br.

„Nieznany sprawca montował urządzenie zatrzymujące karty w bankomatach. Kiedy transakcja nie została zrealizowana, a klient odchodził od bankomatu, złodziej zabierał kartę wraz z urządzeniem, które rejestrowało kod PIN. Następnie posługując się kradzioną kartą wypłacał znajdujące się na niej środki i płacił za zakupy. W ten sposób z kont klientów banku zniknęło łącznie około 5 tys. zł” – poinformowała policja.

W toku postępowania ustalono, że sprawcą jest 44-letni obywatel Rumunii.

„Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty służące do popełniania przestępstw, m.in. nakładki na bankomat i urządzenia do ich montażu” – dodała policja.

Podejrzany usłyszał zarzuty bezprawnego uzyskania informacji, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Policja przypomina, aby każdorazowo przed skorzystaniem z bankomatu dokładnie przyjrzeć się urządzeniu – czy nie ma na nim podejrzanie wyglądających, doczepionych elementów. “Naszą uwagę powinien zwrócić każdy element, który sprawia wrażenie, że nie stanowi integralnej całości urządzenia” – wyjaśnia policja.

Dodaje, że o podejrzeniach, a także o braku wypłaty gotówki z bankomatu lub zatrzymaniu karty, należy zawiadomić właściwy bank lub policję. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ pad/

Źródło:PAP
Tematy

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułGalerie handlowe zostaną otwarte. Biznes się cieszy
Następny artykułOpozycja o nowej strategii rządu: “chaos”, “walka z przedsiębiorcami”