A A+ A++

   

Po pierwsze, wybierz sejf zgodny z normą

Zgodnie z obowiązującym i regulacjami, sejf do przechowywania broni powinien spełniać przynajmniej wymagania określone klasą bezpieczeństwa PN-EN 14450. Sejf S1 to absolutne minimum. Eksperci polecają natomiast wyposażenie spełniające wymagania w I lub w II klasie odporności na włamanie wg normy PN-EN 1143-1. Tego typu rozwiązania znaleźliśmy m.in. na https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-na-bron. To sejfy do przechowywania broni spełniające wyższe wymagania w zakresie solidności i bezpieczeństwa, kwalifikujące się jednocześnie do przechowywania wartościowych przedmiotów, czy też dokumentów.

Po drugie, sejf do przechowywania broni powinien mieć odpowiednią wielkość

Wybrany sejf powinien odpowiadać ilości oraz rodzajowi posiadanej przez Ciebie broni. W tym zakresie warto wziąć pod uwagę także ilość przechowywanej amunicji oraz ewentualne akcesoria dodatkowe, np. dodatkowy sprzęt myśliwski lub sportowy. Na rynku dostępne są m.in. sejfy na broń krótką (charakteryzują je niewielkie gabaryty), sejfy na broń długą (w tym wariancie możesz ustawić broń w pozycji pionowej), czy też sejfy samochodowe przeznaczone do transportu broni. Interesującym rozwiązaniem, zwłaszcza dla kolekcjonerów oraz myśliwych dysponujących większą ilością jednostek są sejfy w okładzinie z litego drewna i / lub ze szkłem pancernym. Takie wyposażenie stanowi dodatkowo efektowny element dekoracyjny, pozwalający na wyeksponowanie posiadanej kolekcji broni.

Po trzecie, zastanów się, gdzie ulokujesz swój sejf

Miejsce na sejf do przechowywania broni to nie tylko kwestia estetyki, ale i bezpieczeństwa oraz solidności przechowywania. Dla zachowania solidności konstrukcji często istotne jest, aby sejf nie był bezpośrednio narażony na działanie intensywnego promieniowania słonecznego, czy też wilgoci. Równie istotne jest podłoże. Upewnij się, że jest stabilne i posiada odpowiednią nośność.

Po czwarte, wybierz rodzaj zamka

Standardowym rozwiązaniem będzie sejf wyposażony w zamek motylkowy, otwierany przy użyciu klucza. Możesz jednak sięgnąć po wyposażenie z zamkiem elektronicznym, otwierane kodem liczbowym. Inna propozycja to biometryczny system zamykania sejfu na odcisk palca. Tutaj wystarczy przesunąć palcem po skanerze. Nie musisz zatem obawiać się, że zgubisz klucz, czy zapomnisz kodu. Tego typu systemy nie pozostawiają także kopiowalnych odcisków palców na skanerze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAGROunia protestuje przed Ministerstwem Rolnictwa
Następny artykułKolonie dla dzieci rolników – NABÓR DO 30 CZERWCA!