A A+ A++

Kierowcy mogą już korzystać z czterech Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) na odcinku S7 między Napierkami a Płońskiem. Do dyspozycji podróżnych są cztery obiekty w sąsiedztwie miejscowości Pepłowo, Ćwiklinek i Dłużniewo. Każdy z nich wyposażony jest w parking, miejsca wypoczynkowe oraz plac zabaw.

MOP na S7 Napierki – Płońsk

Nową drogę ekspresową S7 pomiędzy Napierkami i Płońskiem udostępniono etapami od grudnia 2021 roku, mimo trwających jeszcze prac. W grudniu ubiegłego roku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie i na tej podstawie wdrożono docelową organizację ruchu dla drogi ekspresowej. Ze względu na prace związane z montażem przyłączy energetycznych, uruchomienie MOP-ów możliwe stało się dopiero teraz. Do dyspozycji kierowców przeznaczyliśmy cztery miejsca obsługi podróżnych. Dwa w okolicy miejscowości Pepłowo (dla obu kierunków jazdy) przy granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego oraz dwa w pobliżu Płońska – w Ćwiklinku (w kierunku Gdańska) i Dłużniewie (w kierunku Warszawy). Są to MOP-y wyposażone w stanowiska postojowe, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie.

Przetargi na dzierżawę MOP

Uruchomione właśnie MOP-y docelowo będą przeznaczone pod usługi komercyjne. Wybrani dzierżawcy wybudują na nich stacje paliw, stanowiska obsługi pojazdów oraz obiekty gastronomiczno-handlowe.

GDDKiA
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrzystu wagnerowców w szpitalu! “Mają AIDS, syfilis”
Następny artykułBiałek i Kozłowski bohaterami klubu. Koszmarna seria w końcu przerwana