W 11. kolejce 4. ligi nie wygrał ani LZS Starowice Dolne, ani LZS Skorogoszcz.

LZS Starowice Dolne bezbramkowo zremisował z Po-Ra-Wiem Większyce i spadł z 4. miejsca na 6. Z kolei LZS Skorogoszcz przegrał z Odrą II Opole 0-4 i wciąż zamyka stawkę. Jak wyglądała 11. kolejka 4. ligi, która odbywała się 16 i 17 października?

LZS Starowice Dolne mógł awansować na podium, ale nie udało się to z dwóch prostych powodów. Po pierwsze: zremisował, a żeby móc myśleć o awansie z 4. na 3. miejsce musiał wziąć komplet punktów. Po drugie: Polonia Głubczyce musiała przegrać swój mecz, a wygrała, bo pokonała Piasta Strzelce Opolskie 2-1.

Starowiczanie nie awansowali więc w tabeli, ani nawet nie utrzymali 4. lokaty. Remisując bezbramkowo z Po-Ra-Wiem Większyce wylądowali o dwie pozycje niżej. Stracili punkty przeciwko zespołowi, który plasuje się w środku stawki i przez to do tego środka stawki się zbliżyli.

Spadek z 4. na 6. miejsce jest jednak o wiele lepszą sytuacją niż zamykanie stawki niemalże od początku sezonu. LZS Skorogoszcz, bo o nim mowa, to wciąż 19. zespół opolskiej 4. ligi, któremu do wyjścia ze strefy spadkowej brakuje 5 „oczek”. Tyle bowiem wynosi różnica pomiędzy dorobkiem Skorogoszczy i MKS-u Gogolin, który zajmuje najniższe miejsce niezagrożone spadkiem.

Tym razem podopieczni Marcina Fecia dali się ograć Odrze II Opole. Podczas tego wyjazdu LZS-u Skorogoszcz długo utrzymywał się remis. Pierwszy gol padł krótko przed przerwą, dokładnie w 37. minucie. Odra prowadziła więc po pierwszej połowie 1-0. W drugiej części spotkania grający w jedenastkę LZS Skorogoszcz nie stracił żadnego gola.

Kolejne trzy bramki opolanie wbili drużynie, która od 60. minuty grała dziesięcioma piłkarzami. Czerwoną kartkę otrzymał wtedy Adam Chorążeczewski, a rezerwy Odry rozpracowały zespół spod Brzegu dopiero w ostatnim kwadransie. Wykorzystany rzut karny z 76. minuty i dwa gole z 80. i 85. minuty sprawiły, że Odra II Opole pokonała LZS Skorogoszcz 4-0.

Napisaliśmy już o meczach LZS Starowice Dolne – Po-Ra-Wie Większyce, Odra II Opole – LZS Skorogoszcz i Piast Strzelce Opolskie – Polonia Głubczyce. Pora więc wspomnieć o sześciu pozostałych. W 11. kolejce kibice zobaczyli też następujące pojedynki: TOR Dobrzeń Wielki – Polonia Nysa (3-4), Małapanew Ozimek – Chemik Kędzierzyn-Koźle (2-0), Fortuna Głogówek – Victoria Chróścice (3-0), OKS Olesno – Ruch Zdzieszowice (1-1), MKS Gogolin – LZS Piotrówka (2-3) oraz Unia Krapkowice – Agroplon Głuszyna (0-0).

Kolejne spotkania kibice obejrzą 23 i 24 października, czyli w najbliższy weekend. Będą to mecze: Victoria Chróścice – LZS Starowice Dolne, LZS Skorogoszcz – Unia Krapkowice, Po-Ra-Wie Większyce – Małapanew Ozimek, Skalnik Gracze – Fortuna Głogówek, LZS Piotrówka – Piast Strzelce Opolskie, Polonia Nysa – MKS Gogolin, Agroplon Głuszyna – TOR Dobrzeń Wielki, Ruch Zdzieszowice – Odra II Opole oraz Chemik Kędzierzyn-Koźle – OKS Olesno. Szczegóły znajdziecie w terminarzu dołączonym do artykułu.

WYNIKI 12. KOLEJKI 4. LIGI (16-17 PAŹDZIERNIKA 2021):

LZS Starowice Dolne – Po-Ra-Wie Większyce 0-0

Starowice: Fesser – Kowalczyk, Grądowski, Pietrakowski, Dłutowski (46. Felipe), Pawlus (46. M. Raś), Horański, Nowosielski, Koc (70. Wąsek), Ściański, Rakowski. Trener: Jakub Reil.

Żółte kartki: Rakowski, Pietrakowski.

Sędziował: Mateusz Kacprzak.

Odra II Opole – LZS Skorogoszcz 4-0 (1-0)

Skorogoszcz: Wieszołek – Stupak (84. Półtorak), Klimczak, Chorążeczewski), Wodniok, K. Tramsz, Stawecki (65. S. Tramsz), Ogórek, Chruściel, Aniszewski, Witkowski (75. Wrzeciono). Trener: Marcin Feć.

Żółte kartki: 2 Chorążeczewski.

Czerwona kartka: 60. Chorążeczewski (dwie żółte).