Rekordowa frekwencja na 4 Grand Prix Polski w warcabach 100-polowych rozgrywanych w Rychliku. 133 zawodników i zawodniczek z klubów z całej Polski oraz z zagranicy rywalizowało na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim z czasem 15+5’ na ruch na zawodnika. Uczestnicy tradycyjnie podzieleni zostali na 4 kategorie wiekowe.

Zawodnicy UKS-u Roszada Lipno wywalczyli 7 medali: 4 srebrne i 3 brązowe.

W kategorii ekstraliga na II miejscu stanął Amadeusz Zyber- Moszak. W pierwszej dziesiątce uplasował się Mateusz Wysokiński. Dalszą pozycję uzyskał Hugo Franek, który awansował z kategorii młodzików.

Wśród kobiet wysokie II miejsce zajęła młodziutka Zosia Wideł ( awansowała z kategorii młodziczek). Tuż za podium stanęła Alona Hubarieva. V lokatę uzyskała Anastasiia Hubarieva. Obie zdolne dziewczyny z Ukrainy zdobyły IV kategorię warcabową.

W kategorii młodziczek rewelacyjnie wypadła orliczka Katarzyna Dobiała zajmując III miejsce. W pierwszej dziesiątce uplasowały się: Gabrysia Rumińska i Marlena Paszkowiak. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem Roszady okazał się Radosław Leśniewski, uzyskując II miejsce. W tej kategorii startowali również: Bartosz Majer, Antek Rumiński, Błażej Paszkowiak, Kajetan Brzozowski i Jakub Stachowiak.

W kategorii orlików Iwo Przybylak wywalczył III miejsce. Tuż za podium stanął Michał Leśniewski, a VI lokatę uzyskał Nikodem Brzozowski. Piotr Zając zajął dalsze miejsce.

W kategorii żaków nie obyło się bez medali. Wśród dziewczynek najlepsza z Roszady Wiktoria Zając zdobyła II miejsce. Tuż za podium stanęła Emilia Olszak. Laura Sikora zajęła VI pozycję, natomiast troszkę dalej uplasowała się Zosia Paszkowiak.

Wśród chłopców srebrny medal wywalczył Mikołaj Tomaszewski. IV lokatę uzyskał Jakub Murawski, a VI Kacper Szlafka. Na VII miejscu stanął Szymon Kutrowski.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy udanych startów!