A A+ A++
Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Margaret

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. W niedzielę (29 stycznia) w całej Polsce wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu do walki z sepsą. Rzeszów też będzie grał. 

W Rzeszowie 31. Finał WOŚP otworzy korowód wolontariuszy, przedstawicieli Związku Kynologicznego, uczestników rajdu rowerowego, Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji oraz Stowarzyszenia Sopelek Rzeszów. Korowód ruszy o 14:00 z ulicy Zamkowej na Rynek.

Tam m.in. pokazy psów, wozy bojowe i pożarnicze Fundacji Stalowa Historia, atrakcje Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.

31. Finał WOŚP to także koncerty. O 15:00 na scenie na Rynku pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, później wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O 19:00 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskiej. Po 20:00 swój koncert da Margaret.

O 20:00 odbędzie się tradycyjne dla każdego Finału WOŚP Światełko do Nieba. Na Rynku będzie miało formę pokazu laserów. Pokaz został przygotowany przez  MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent.

Aukcje internetowe 

Miasto zachęca także do udziału w aukcjach internetowych: spotkanie z prezydentem Konradem Fijołkiem i gwiazdami Europejskiego Stadionu Kultury 2023 (LINK), unikatowa fotografia Rzeszowa (widok na Zamek Lubomirskich), autorstwa Edwarda Janusza (LINK).

Są także aukcje korporacji samorządowych, w których uczestniczy Rzeszów. Unia Metropolii Polskich wystawiła album ze zdjęciami Chrisa Niedenthala wraz ze specjalną dedykacją Niedenthala i podziękowania z podpisami prezydentów największych polskich miast (LINK).

Z kolei Ruch Samorządowy „TAK! Dla Polski” wystawia drużynę piłkarską z udziałem prezydentów polskich miasta, w której zagra m.in. Konrad Fijołek. Zwycięzca licytacji kompletuje skład swojej drużyny, która zagra z samorządowcami (LINK).

oprac. (ram)

[email protected]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa jakich skrzyżowaniach wolno zawracać? Patrz na oba rodzaje znaków
Następny artykułGhislaine Maxwell nie wierzy w samobójstwo Epsteina