A A+ A++

Od 1 lipca br. można składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu “Dobry start”. Świadczenie przysługuje uczniom bez względu na wysokość dochodów. O pieniądze mogą ubiegać się także uczący się w szkołach policealnych i szkołach dla dorosłych.

– Już za 2 tygodnie, 1 lipca, rusza nabór wniosków o świadczenie w ramach programu „Dobry start”. To kolejny po „Rodzinie 500+” program tworzący kompleksową i długofalową politykę rodzinną naszego rządu – wskazuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Pieniądze dla uczniów od 7 do 24 roku życia

Co ciekaw świadczenie przysługuje nie tylko uczącym się dzieciom, ale też uczniom szkół dla dorosłych i policealnych. 300 zł otrzyma każde dziecko uczące się w szkole w wieku od 7 do 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie przysługuje do 24 roku życia.

Czytaj także:

Jak złożyć wniosek

Wnioski można składać elektronicznie od 1 lipca br. oraz za pośrednictwem tradycyjnej poczty od 1 sierpnia br. Nabór potrwa do końca listopada.

– Szczególnie dzisiaj, w dobie epidemii koronawirusa, zachęcam do korzystania z drogi elektronicznej, która jest naprawdę łatwa i dużo szybsza. To m.in. bankowość elektroniczna, portal [email protected], a także Platforma Usług Elektronicznych ZUS – podkreśla minister Maląg.

Program „Dobry start” uruchomiono w 2018 r. Jego celem jest wsparcie rodziców i wyrównanie szan edukacyjnych dzieci. W ubiegłym roku z świadczenie skorzystało 4,5 mln uczniów.

Źródło: MRPiPS

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułRankingi to nie wszystko
Następny artykułZaproszenie na wystawę „Obrzędowość rodzinna w powiecie tomaszowskim” autorstwa Michała Pająka