A A+ A++

Na każde 100 g makaronu, potrzebujemy dokładnie 1 litr wody. Do dużego garnka wlewamy określoną ilość wody i gotujemy ją. Kiedy zacznie wrzeć, wsypujemy makaron. W trakcie gotowania mieszamy co jakiś czas, by się nie posklejał. dzięki temu nie będziemy musieli dodawać do wody oleju.

Aby makaron był al dente, warto gotować go o minutę krócej, niż podaje producent na opakowaniu. Nie ma bowiem nic gorszego niż rozgotowany makaron. Pod żadnym pozorem nie należy również wylewać wody, w której gotował się makaron.

Niewiele osób o tym wie, jednak dzięki wysokiej zawartości skrobi i mikroelementów, woda po gotowaniu makaronu ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Kilka łyżek możemy dolać do sosu, aby go zagęścić i poprawić smak. Podobno nie ma bardziej aksamitnego sosu do pasty niż ten przyrządzony z dodatkiem wody zawierającej skrobię.

Odcedzonego makaronu nie należy przelewać zimną wodą. W przeciwnym razie makaron makaron straci aromat i smak. Kolejny błąd, jaki popełnia wielu z nas, to polewanie dania już na talerzu. Włosi wrzucają ugotowany makaron do garnka z sosem i mieszają, by składniki się połączyły.

Oczywiście makaron należy posolić. Niektórzy dodają sól do zimnej wody. To jednak wydłuża czas gotowania. Znacznie lepszym pomysłem jest wsypanie soli do wrzącej wody. Ile soli potrzeba? Zapamiętaj prostą regułę: 3/4 łyżki soli na 1 litr wody. Gdy wrzątek jest już osolony, możesz wsypać makaron.

Smacznego na… Odc. 7: Naleśniki kakaowe

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIGHP: Hotelarze w coraz gorszych nastrojach
Następny artykułKoronawirus w ZAKSIE. Mecz z Suwałkami przełożony