A A+ A++

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej wraz z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zabezpieczyli ok. 2 tys. sztuk wyrobów odzieżowych z podrobionymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego mienia to ponad 1,1 mln zł. W prowadzonym postępowaniu już została przesłuchania jedna osoba, 44-letnia obywatelka Bułgarii.

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wołominie od dłuższego czasu prowadzą wspólną walkę z nielegalnym procederem polegającym na wprowadzaniu do obrotu odzieży, kosmetyków i pasmanterii z podrobionymi znakami towarowymi. Skoordynowane działania służb przynoszą spektakularne efekty. Kolejny już raz funkcjonariusze nie dopuścili do wprowadzenia na rynek znacznej ilości wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Funkcjonariusze ustalili, że na jednej z posesji w województwie mazowieckim może znajdować się odzież z podrobionymi znakami towarowymi. W wyniku działań przeprowadzonych 1 czerwca 2020 r. na terenie wytypowanej posesji w Raszynie mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ok. 2 tys. sztuk podróbek, w tym bluzy, koszulki, spodnie, buty i torebki.

Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego towaru to ponad 1,1 mln zł. Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze przesłuchali już jedną osobę, 44-letnią obywatelkę Bułgarii i jak zapowiadają to nie koniec prowadzonych czynności.

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Czytaj także

Komentarze

komentarzy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProcedura whistleblowingu – na czym polega i jak bezpiecznie ją stosować?
Następny artykułTest dla Hamiltona i Bottasa