W Staszowie 22 września odbyły się Ogólnopolskie zawody pływackie – VII Otwarte Mistrzostwa Staszowa. Zawodnicy z UKS Delfin Tarnobrzeg zdobyli podczas nich dwanaście medali, w tym cztery złote, trzy srebrne i pięć brązowych.

Podczas zawodów rywalizowało ze sobą 260 pływaków z 17 klubów z województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego oraz lubelskiego. W konkursie wzięło udział 23 zawodników z UKS Delfin Tarnobrzeg pod opieką trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo. Większość zawodników to uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Pływacy przywieźli ze Staszowa aż dwanaście medali. Dwa złote na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz motylkowym, a także srebrny na dystansie 100 m stylem zmiennym wywalczył Albert Borkowski. Trzy brązowe medale na dystansie 50 m stylem dowolnym i motylkowym oraz na 100 m stylem zmiennym otrzymał Igor Majewski. Nikodem Kraska zdobył brązowy medal na dystansie 50 m stylem motylkowym, a Bartosz Turbak przywiózł ze Staszowa złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz brązowy na dystansie 100 m stylem zmiennym. Wśród dziewcząt, złoty medal wywalczyła Oliwia Czajkowska na dystansie 50 m stylem klasycznym, a srebrne medale trafiły do Blanki Krasowskiej, za dystans 50 m stylem dowolnym i Urszuli Turbak za dystans 50 m stylem grzbietowym.

Jednymi z najlepszych w swoich kategoriach wiekowych okazali się: Urszula Turbak – III miejsce w kategorii 7 lat i młodsi, Blanka Krasowska – III miejsce w kategorii 9 lat, Bartosz Turbak – II miejsce w kategorii zawodnik 10 letni, Albert Borkowski – I miejsce w kategorii zawodników 11 letnich oraz Igor Majewski – III miejsce w kategorii zawodników 13 letnich.