W środę w lidze NBA zakończyła się niesamowita seria Stephena Curry’ego. Koszykarz Golden State Warriors w 11 z rzędu meczach zdobywał ponad 30 punktów, ale tym razem uzyskał 18, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Washington Wizards 114:118.

W wieku co najmniej 33 lat takiej serii nie miał przed Currym żaden inny koszykarz. Dziesięć takich spotkań z rzędu w późniejszym okresie kariery miał Kobe Bryant.

“To była wspaniała seria. Nikt wcześniej nie zrobił czegoś takiego i było jasne, że kiedyś się to skończy. Teraz trzeba zacząć kolejną serię” – powiedział Curry.

W starciu z Wizards zawiodła przede wszystkim jego najgroźniejsza broń, czyli rzuty z dystansu. Trafił tylko dwukrotnie w 14 próbach. Od początku grało mu się ciężko i po pierwszej połowie miał na koncie zaledwie cztery punkty.

Curry po raz pierwszy od 17 marca zakończył spotkanie z dorobkiem mniejszym niż 32 punkty. Ostatecznie trafił siedem z 25 rzutów z gry, co dało 18 pkt. Na koncie miał też osiem asyst i siedem zbiórek.

Mimo słabszego dnia swojego lidera, Warriors blisko byli odniesienia zwycięstwa. Spotkanie zaczęli słabo i na początku drugiej kwarty przegrywali różnicą 19 punktów, ale odrobili stratę, a w połowie ostatniej części gry sami prowadzili jedenastoma punktami.

Końcówka należała jednak do Wizards. “Czarodziejów” do wygranej poprowadzili Bradley Beal i Russell Westbrook. Beal zdobył 29 punktów, w tym kluczowe, które pozwoliły w ostatnich minutach wrócić do gry.

Westbrook natomiast zanotował 27. w sezonie i 173. w karierze triple-double. Złożyło się na nie 14 punktów, 20 zbiórek i 10 asyst.

Westbrook spisał się także świetnie w obronie. Głównie właśnie na nim spoczywało zadanie utrudniania gry Curry’emu.

“To, że tak fantastyczny zawodnik jak Stephen miał gorszy dzień, jest w dużej mierze efektem postawy Russella. Wykonał świetną robotę kryjąc go i cały czas wywierając na nim presję” – komplementował podopiecznego trener Scot … czytaj dalej